Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

Samorząd Uczniowski

poniedziałek, 23 lutego 2015

     Początek roku kalendarzowego kojarzy się nam z okresem karnawałowym, czyli zabawą. Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Mile widziane były stroje karnawałowe. W grupie uczniów młodszych królowały przebrania z różnych bajek i baśni. Niektóre buzie ukryte były pod maseczkami. Trudno było odgadnąć, kto to jest! Wodzirejem  zabawy dla maluchów była pani Ania Skawińska. Nie miała chwili wytchnienia. Pojawiły się tańce nowoczesne, a również taniec dworski. Pod koniec zabawy każdy uczestnik musiał się przedstawić i powiedzieć, z jakiej bajki  ma przebranie. Ostatecznie po prezentacji wybrano króla i królową balu. Tym razem korona przypadła Dawidowi Zającowi i Adzie Skawińskiej.Uczestnicy klas starszych również nie zapomnieli o przebraniach. Było kolorowo i zabawnie. Niektórzy doskonale ucharakteryzowani: Szymon Skawiński - uczeń klasy VI – król balu zaprezentował się w stroju pirata, królowa  – Roksana Leśniak uczennica klasy V była słynną Pippi. Oprawę  muzyczną  przygotował:  Patryk Legin (uczeń klasy III gimnazjum) i absolwent naszej szkoły - Bartek Tłomak.                               
     Należy się podziękowanie także paniom z Rady Rodziców, które przygotowały
dla uczestników smaczny poczęstunek.

                                                                               opiekun samorządu - p. Dorota Strzelec

      Jednym z punktów w planie samorządu uczniowskiego jest świętowanie walentynek. W tym roku dzień ten przypadł na 12 lutego. Podczas przerw nasz szkolny korytarz zamieniał się w mały placyk handlowy. Można było zaopatrzyć się w  rzeczy koloru czerwonego: misternie wykonane serduszka z papieru, na których widniały imiona, a także różne napisy związane z miłością, lizaki od najmniejszych do największych,karteczki pocztowe o tematyce walentynkowej  oraz różnorodne ciastka   i ciasteczka (pieczone przez uczniów). Nie zabrakło również tradycyjnych pączków, ponieważ dzień ten obchodziliśmy w  tzw. tłusty czwartek. Na koniec wspólnej imprezy uczennice rozniosły po klasach Pocztę Walentynkową, która w tym roku była imponująca.              
  Pamiętajmy, że podczas takich dni nie tylko bawimy się, ale uczymy się samorządności, kreatywności, odpowiedzialności - cech, które będą przydatne  w dalszym życiu.

                                                                           opiekun samorządu - p. Dorota Strzelec

sobota, 11 października 2014

        Każdego roku odbywają się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego.
     We wrześniu pojawiły się na tablicy samorządowej plakaty ze zdjęciami i programem uczniów. Wśród kandydatów na przewodniczącą była: Sylwia Czopek i Kinga Gzela,       na zastępcę: Patrycja Babińska, Maciej Gzela, Maja Krawczyk oraz Kamil Łazinski. 1 października 2014 na przerwie poprzedzającej wybory każdy kandydujący miał czas na krótką prezentację przed społecznością szkolną. Dla niektórych był to niemały stres. Głosowanie było przeprowadzone wśród uczniów klas IV – VI SP, I –III G. Głosowaliśmy    w klasach, gdzie komisja wręczyła każdemu głosującemu kartę z nazwiskami kandydatów. Wystarczyło zaznaczyć „ + „, kogo wybieram. Również odbyło się wybranie w sposób demokratyczny opiekuna SU spośród czterech kandydatur nauczycieli. Następnie komisja przeliczyła głosy i ogłosiła werdykt.Przewodniczącą samorządu uczniowskiego została Kinga Gzela z klasy I gimnazjum, zdobywając 65 głosów, zastępcą - Maciej Gzela - uczeń klasy VI szkoły podstawowej, który uzyskał 37 głosów.Na opiekuna ponownie wybrano panią Dorotę Strzelec.
    Gratulujemy zwycięzcom.                                                             

                                                             Przewodnicząca samorządu wraz z opiekunem


sobota, 08 lutego 2014

Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. W grupie młodszych uczniów i przedszkolaków  dominowały przebrania z różnych postaci bajkowych. Niektóre stroje robiły furorę, wykonane były  w sposób misterny przez mamy i babcie. Maluchy  bawiły się doskonale przy rytmach nowoczesnej  muzyki. Zabawę umilały pomysłowe koleżanki    z klasy VI. Na koniec wybrano króla i królową balu, zostali  nimi: Babińska Paulinka i  Jakub Tomiczek.                                                
      Starsi uczniowie nie byli gorsi i też zaprezentowali się w różnorodnych przebraniach. Czasem trudno było rozpoznać - kto to jest? ale na tym właśnie polega  czar zabawy karnawałowej. Tańczyli wszyscy, nie zabrakło również tradycyjnej  melodii  do zabawy „Mam chusteczkę haftowaną”. Jury miało duży problem z wyborem  króla i królowej. Po długich oględzinach strojów, fryzur, makijaży koronę otrzymała  Madzia Kokoszka  z klasy VI i Alan Tałajczyk z  klasy V. Podziękowania należą się Patrykowi Leginowi, który przygotował oprawę muzyczną                         i czarodziejskie światełka. 
       Myślę, że wszyscy bawiliśmy się  super i  czekamy na następną  potańcówkę.

                                                                                                         Opiekun samorządu uczniowskiego 

 
1 , 2 , 3
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka