Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

Sport

sobota, 14 listopada 2015

  16 października 2015 roku na hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej. Nasza szkoła była reprezentowana przez 4 drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych oraz podstawowych.
  Po bardzo zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt szkół podstawowych w ostatniej minucie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść drużyny ze szkoły podstawowej w Zatorze. Tym samym zajęliśmy II miejsce. Podobnie nasi chłopcy, tu wydawało się, że wygramy rywalizację z Zatorem, bo cały czas wychodziliśmy na prowadzenie, jednak nie potrafiliśmy utrzymać koncentracji i ostatecznie nieznacznie ulegliśmy drużynie z Zatora 4 : 3, zajmując II miejsce. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych byliśmy faworytem turnieju. Mecz z Zatorem rozpoczął się jednak od ataków gospodarzy i niestety po błędzie indywidualnym straciliśmy bramkę . Mimo że to my atakowaliśmy oraz mieliśmy wiele sytuacji do strzelenia bramki, kontra przeciwników był skuteczna i przegrywaliśmy 2 : 0. Wtedy zaczęły się nerwy w naszej drużynie, jednak dążyliśmy do wyrównania. Udało nam się zmniejszyć przewagę i do końca goniliśmy wynik, jednak zabrakło skuteczności. Przegraliśmy niestety 4 : 3. Swoje umiejętności i przewagę udowodniliśmy, grając skutecznie z drużyną z Podolsza, łatwo wygrywając 4 : 1 .
  Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w turnieju. W kategorii dziewcząt z gimnazjum rywalizacja toczyła się głównie o II miejsce, gdyż drużyna z Zatora była zbyt silna fizycznie. Na szczęście mecz z Podolszem zakończył się remisem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                               nauczyciel wych. fiz.- A. Nowokuński

20:38, superbuda , Sport
Link Dodaj komentarz »

  30 września na boisku LKS Zatorzanka odbyły się gminne zawody sportowe w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów. Były to eliminacje do zawodów powiatowych. Awans otrzymywało po 6 uczniów z każdego rocznika w kategorii chłopców i dziewcząt. Uczniowie ZS w Graboszycach spisali się znakomicie - kilkunastu z nich uzyskało awans do zawodów powiatowych.
 2 października  w Oświęcimiu miały miejsce powiatowe zawody sportowe w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z podstawówki i gimnazjum. Dwoje z nich spisało się znakomicie. Katarzyna Szczygieł z klasy pierwszej gimnazjum zajęła V miejsce, natomiast Bartłomiej Miętka stanął na podium, otrzymując III miejsce w powiecie. Oboje uzyskali awans do zawodów wojewódzkich.
 7 października w Nowym Targu odbyły się wojewódzkie finały w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Naszą szkolę reprezentował Bartłomiej Miętka - uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej oraz Katarzyna Szczygieł - uczennica klasy pierwszej gimnazjum. Oboje uzyskali awans podczas zawodów powiatowych, zajmując odpowiednio trzecie i piąte miejsce, co już było wspaniałym wynikiem. Rywalizacja w Nowym Targu stała na bardzo wysokim poziomie i w zawodach w każdym biegu brało udział ponad 100 dzieci. Dla naszej dwójki to była próba charakteru i chęć sprawdzenia swoich możliwości. Bartłomiej Miętka zajął 20 miejsce na 110 uczestników,a Katarzyna Szczygieł - 78 na 106 dziewcząt. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi uczniowie na co dzień nie trenują lekkiej atletyki, uważam, że poradzili sobie bardzo dobrze.

                                                               nauczyciel wych. fiz.- A. Nowokuński


20:28, superbuda , Sport
Link Dodaj komentarz »
piątek, 31 października 2014

     24 X 2014 r. nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w III Gminnych Igrzyskach Olimpijskich klas I- III, które miały miejsce na hali ZSO w Zatorze w Strefie Rekreacji Sportowej. Impreza odbywała się pod patronatem honorowym Burmistrza Zatora. Jej celem było przede wszystkim upowszechnienie kultury fizycznej wśród dzieci oraz wdrażanie do współzawodnictwa i współdziałania.
  Najpierw odbyła się uroczysta prezentacja drużyn z poszczególnych szkół wraz z ich opiekunami, a następnie organizator imprezy przedstawił wszystkich zawodników biorących udział w olimpiadzie. Z kolei wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy,        po którym uczestnicy i sędziowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ceremonii otwarcia igrzysk dokonała dyrektor szkoły w Zatorze p. R. Pękala.
  Nasi przedstawiciele wzięli udział we wszystkich konkurencjach olimpijskich. Pierwszą był bieg sprinterski na 40 m. Filip Tałajczyk z klasy III pokonał wszystkich rywali i zajął I miejsce, zdobywając zloty medal olimpijski. Był bezkonkurencyjny, dostarczył zebranym wielu pięknych, sportowych emocji. Drugi medal, tym razem brązowy, wywalczył w tej samej konkurencji Filip Wichorowski i zajął  III miejsce. Bardzo dobrze spisali się uczestnicy sztafety w składzie: Klaudia Galus, Łukasz Klimek, Filip Wichorowski oraz Filip Tałajczyk, którzy zajęli II miejsce i zdobyli srebrne medale. Nie zabrakło również  atletów w składzie naszej drużyny. Bardzo dobry wynik uzyskał Łukasz Klimek w pchnięciu kulą, zdobywając II miejsce i tym samym srebrny medal. Pozostali uczestnicy również walczyli    z wielkim zapałem, dając z siebie wszystko. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół i otrzymała puchar.  
     Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy!   

                                                                                     mgr Wiesława Grabowska


19:20, superbuda , Sport
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 września 2014

17 i 19 września 2014 roku na boisku „Orlik" w Palczowicach odbyły się gminne turnieje piłkarskie „O Puchar Donalda  Tuska". Rozgrywano je w dwóch kategoriach wiekowych:
dla chłopców i dziewczyn z roczników 2003/2004 oraz 2001/02. Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje.
17 września (w środę) rywalizowały młodsze roczniki. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych, wygrywając cały turniej i awansując do dalszej rundy rozgrywek. Prym             w drużynie wiedli uczniowie klasy V, m.in. Kamil Łaziński oraz autor aż 6 bramek - Bartek Miętka. Dobrze zaprezentowała się także drużyna dziewcząt, zajmując w turnieju drugie miejsce.
Dwa dni później w pięknym słońcu i optymalnej do gry temperaturze swoje mecze rozgrywały dziewczyny i chłopcy z klas VI szkoły podstawowej i I gimnazjum. Tym razem górą nad pozostałymi szkołami w gminie były dziewczyny, pokonując we wspaniałym stylu drużynę z Podolsza i remisując bezbramkowo z o wiele liczniejszą szkołą z Zatora. Chłopcy po dobrej grze nie sprostali w pierwszym spotkaniu rówieśnikom z Podolsza, natomiast drugi mecz - to już popis ekipy z Graboszyc, która w pięknym stylu pokonała piłkarzy       z Zatora aż 4:1, zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju. Dziewczyny już              w poniedziałek rozegrały kolejną rundę turnieju w  Skawinie.
Na obu turniejach panowała sportowa atmosfera, a uczniowie zostali nagrodzeni przez animatora „Orlika" drobnymi upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

                                                                                             mgr Michał Romański23:26, superbuda , Sport
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka