Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

Konkursy

niedziela, 03 lipca 2016

     18 maja br. przeżyłam niesamowitą przygodę. Miała ona miejsce w uroczym „ Miasteczku Galicyjskim" - sektorze Sądeckiego Parku Etnograficznego - będącym rekonstrukcją galicyjskiej zabudowy z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie tutaj, w ratuszu, odbywał się finał XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.
   W kameralnej sali, przepięknie udekorowanej na tę okazję, było tłoczno. Wypełniali ją uczestnicy, nauczyciele, rodzice, a nawet - jak w moim przypadku - dziadkowie. Na scenie prezentowali się kolejni wykonawcy. Ja miałam wystąpić jako 11 z kolei. Wsłuchiwałam się w interpretację moich kolegów, a jednocześnie czułam, że towarzyszą mi coraz silniejsze emocje. Wreszcie zapowiedziano mój występ. Przemierzałam salę z bijącym szybciej sercem. Stanęłam na wprost jurorów i widowni, i ... nagle cały stres zniknął. Zaprezentowałam fragment „Opowieści z Narnii" C. S. Lewis'a i „Dziaberliadę" w tłumaczeniu S. Barańczaka. Gdy recytowałam wiersz, widziałam, jakie emocje towarzyszą jurorom: jedna z pań otarła ukradkiem łzę, a pan słuchał mnie - podobnie jak cała widownia - z ogromnym skupieniem. Rozległy się gromkie brawa. Byłam z siebie zadowolona.
  A potem? Następnie nadeszła już ta chwila! Jakież było moje ogromne zdumienie,
a jednocześnie radość, gdy ogłoszono, że zdobyłam I miejsce w konkursie! Nagrody, słowa uznania i wielka radość mojej babci, która wyściskała mnie z całych sił.
   Ten dzień zostanie na zawsze w mojej pamięci. Nigdy go nie zapomnę.

                                                                      Zuzanna Balonek - kl. IV


wtorek, 23 grudnia 2014

    15 grudnia przedszkolaki  zaprezentowały wiersze na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze podczas konkursu recytatorskiego „Ciuchcia”. Było to dla nich nie lada wyzwanie, bowiem po raz pierwszy stanęli na prawdziwej  scenie. Przezwyciężyli tremę    oraz dali z siebie wszystko.  Była to również okazja bycia słuchaczem, obserwacji  kolegów podczas ich prezentacji, zabawy literaturą dziecięcą, otrzymania miłych nagród   i spędzenia przedświątecznych chwil w ciepłej atmosferze. No i pierwsze sukcesy w wieku pięciu lat – nagroda specjalna dla Arkadiusza Płonki za zarażenie publiczności „Katarem” Jana Brzechwy. Życzę dalszych sukcesów!

 
                                                                      p. A. Skawińskawtorek, 17 czerwca 2014

    28 maja 2014 roku cztery wydelegowane osoby - Michał Stybak, Magdalena Kokoszka, Justyna Klimek z Maciejem Gzelą na czele pojechały do ROKU - u, by walczyć                  o Fotel „Dziecięcego Burmistrza Zatora”.
   Pytania były bardzo podchwytliwe z różnych dziedzin życia. Ostatecznie                      po emocjonujących zmaganiach nasza drużyna zajęła IV miejsce.
   Mamy nadzieję, że za rok nasza szkoła zajmie wyższą lokatę.
 

                                                   Justyna Klimek i Magdalena Kokoszka - klasa VI 


niedziela, 06 kwietnia 2014

     Dziewczęta z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Graboszycach zaprezentowały humorystyczny taniec pn.„Atrakcyjna praca” podczas kolejnego Festiwalu Tańca
w Regionalnym Ośrodku Kultury  w Zatorze. Nagrodzone zostały III miejscem w swojej grupie wiekowej. 


                                                                                   mgr Anna Skawińska

A oto wrażenia naszych tancerek:
Magdalena Kokoszka: „Uważam, że wszystkie układy były ciekawe i dobrze dopracowane”.
Emilia Kokoszka: „Jestem bardzo z nas zadowolona!”
Monika Łoboda: „Bardzo podobał mi się konkurs. Było dużo grup i bardzo dużo stresu. Nigdy nie zapomnę tego dnia”.
Natalka Matuszyk: „Moje wrażenia z konkursu tanecznego są miłe. Ale trochę się denerwowałam i nerwy zrobiły swoje”.
Julia Krynicka: „Moim zdaniem było bardzo fajnie. Było troszkę stresu, ale warto było pojechać, także po to, by pooglądać innych!”.
Justyna Klimek: „Moim zdaniem niektóre choreografie były tak ciekawe, że nie przypuszczałam, iż zajmiemy III miejsce”.
Patrycja Babińska: „Zobaczyłam bardzo dużo grup tanecznych, które prezentowały różne style. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym konkursie”.
Kinga Gzela: „Niektóre choreografie byłe bardzo ciekawe”.
Julia Stybak: „Ten konkurs bardzo mi się podobał. Ogromnie się cieszę, że zajęłyśmy III miejsce. Mam nadzieję, że pojedziemy za rok”.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka