Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

Harcerze

wtorek, 22 kwietnia 2014

       28 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole biwak harcerski pt. „Kolorowy świat”. Zorganizowały go nasze druhny - M. Smreczyńska i R. Pilch-Kijowska. Wzięło w nim udział 17 harcerzy z klasy IV i V.
   Zaczęło się od zakwaterowania w przedszkolu. Następnie każdy zastęp miał zaprezentować swój własny występ artystyczny. Zastęp „Czarne jak węgiel” przygotował taniec afrykański, zastęp „Lodowe dziołchy” taniec eskimoski, zastęp chłopców „Dzikie sokoły” zaprezentował taniec indiański, a zastęp „Tańczące Chinki” - taniec chiński. Występy bardzo nam się podobały. Wszyscy włożyli dużo pracy w przygotowanie strojów  i układów choreograficznych. W nagrodę udaliśmy się do „sali kinowej” w celu obejrzenia 2 filmów: „Afrykańska przygoda” i „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek”. 
   W przerwie zjedliśmy smaczną kolację: pizzę i przysmaki przygotowane przez poszczególne zastępy: ryż z jabłkami, babeczki owocowe, lody i  ciasto „murzynek”. Później przebraliśmy się w piżamy i opowiadaliśmy sobie straszne historie. Przed ciszą nocną posmarowaliśmy się wszyscy pastą do zębów (w ramach zielonej nocy :)), ale potem bardzo piekły nas twarze.
  Sobotę zaczęliśmy od uporządkowania śpiworów. Potem odbyła się zbiórka, gimnastyka poranna oraz śniadanie. Następnie malowaliśmy mapy swoich wiosek. Kolejnym punktem dnia była gra terenowa. Każdy zastęp zdobywał punkty w różnorodnych konkurencjach, np. przyszywanie guzika i pakowanie śpiwora na czas, rozwiązywanie łamigłówek, znajomość zasad życia harcerskiego itp. Niektóre konkurencje były trudne, a walka zawzięta! Po zjedzeniu drugiego śniadania udaliśmy się na plac zabaw, gdzie druhny ogłosiły wyniki naszej rywalizacji. I miejsce zajęły zastępy Dzikich sokołów i Tańczących Chinek, a II miejsce Czarne jak węgiel i Lodowe dziołchy. Na koniec dostaliśmy pamiątkowe upominki. Zrobiliśmy również kilka zdjęć. Biwak bardzo nam się podobał, wyczekujemy na kolejny.


                                   Zastęp Lodowe dziołchy (Patrycja Babińska, Monika Łoboda, Natalia Niesyty)


Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka