Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

Zuchy

niedziela, 03 lipca 2016

    15 czerwca 2016 r. siedemnastu kandydatów na zuchów przystąpiło do obietnicy zuchowej. Na tę uroczystość zostali zaproszeni rodzice, pani dyrektor i namiestnik zuchowy hufca Wadowice druhna - Monika Glanowska.
   Spotkanie przygotowała drużynowa - p. Zofia Madej, a pomagali przy niej harcerze z drużyny „Cztery żywioły” wraz z drużynową - p. Marią Smreczyńską. Wszystko odbywało się w sali gimnastycznej.
   Na samym początku wmaszerowały zuchy, śpiewając swoją piosenkę „Maszerują zuchy lasem”. Następnie przedstawiły prawo zucha. Po tym odbyła się próba wiedzy. Zuchy zostały podzielone na 2 drużyny: czerwonych i niebieskich. Wszyscy w  odpowiednim porządku odpowiadali na różne pytania. Kolejną konkurencją było ułożenie z puzzli znaczka zucha. Później dzieci miały kolejne wyzwania, np.  łapanie do ręki ślimaka, obieranie mandarynki, składanie śpiwora i pokonywanie toru przeszkód. Uczestnicy przeszli próby wspaniale. Na koniec uroczyście złożyli obietnicę zuchową i druhna Monika wręczyła wszystkim znaczek zucha. Potem wszystkim podziękowała i obdarowała zuchów słodkościami.
  Spotkanie zakończyło się wspólnym kręgiem wokół ogniska i puszczeniem iskierki braterstwa i przyjaźni.

                                                                                                Zuch - Madzia Meus
14:17, superbuda , Zuchy
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 listopada 2014

      Pod takim tytułem odbył się kolejny biwak gromad zuchowych z całego hufca ziemi wadowickiej.  Tym razem gościła nas szkoła  we Frydrychowicach. Zamieniła się ona      na dwa dni w siedzibę  królewską, do której przybywali rycerze, książęta i księżniczki, damy dworu oraz giermkowie. Najpierw wszyscy  mieli do wykonania wiele zadań.              Po drodze musieli pokonać rozmaite  przeszkody, zdobyć rożne umiejętności i wreszcie wykonać własny herb. Gdy już wszyscy byli gotowi, wystrojeni w swoje piękne szaty, udali się do królewskiej komnaty na bal. Każdy mógł zatańczyć z wybranym rycerzem, księżniczką lub damą dworu. Bal był wspaniały i pewnie wszystkim śnił się w nocy. Teraz będziemy czekać na następny. Do zobaczenia.

                                                                              Opiekun Z. M. i zuszki „Złote rybki”

18:26, superbuda , Zuchy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 listopada 2014

     Gromada zuchowa „Złote rybki” wzięła udział w wycieczce zorganizowanej przez hufiec ziemi wadowickiej do Bochni.
    15 listopada czyli w sobotę rano wraz z innymi gromadami udaliśmy się w podróż          do Bochni. Bardzo byliśmy ciekawi, jak wygląda kopalnia soli, jak się zjeżdża pod ziemię.  Gdy już byliśmy na miejscu, okazało się , że do kopalni będziemy zjeżdżać w dół windą tylko przy niewielkim światełku lampki. Miejsce to zafascynowało nas. Za chwilę czekała nie lada atrakcja, a mianowicie przejazd kolejką. Pędziliśmy korytarzami oraz przejeżdżaliśmy  przez sam  środek podziemnej kaplicy. Potem wędrowaliśmy pieszo, zwiedzając komory, w których górnicy wydobywali sól. Oglądaliśmy również ciekawe materiały filmowe i prezentacje multimedialne ukazujące pracę dawnych górników. Zwiedzanie kopalni zakończyliśmy pobytem w największej komorze o nazwie „Ważon”,      w której zjedliśmy posiłek, kupiliśmy solne pamiątki oraz pobawiliśmy się na boisku sportowym i placu zabaw. Na zakończenie robiliśmy górnicze czapki, które zabraliśmy       ze sobą na pamiątkę.
    Atrakcji było wiele, a to co zobaczyliśmy na własne oczy, na długo zostanie w naszej pamięci. Na górę wychodziliśmy długimi schodami i wyjeżdżaliśmy windą. Wróciliśmy          do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
           

                                                                   Opiekun gromady Z. Madej i zuszki „Złote rybki”  

21:30, superbuda , Zuchy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 marca 2014

     Nasza gromada zuchowa „Złote rybki” wzięła udział w kolejnym zadaniu hufcowym. Tym razem zadaniem zuchów było przygotowanie dania związanego z nazwą gromady, czyli z rybkami. Wpadliśmy na pomysł, że najlepiej będzie przygotować kanapki z pastą rybną.Zebraliśmy wszystkie potrzebne produkty i zabraliśmy się do pracy.
   Najpierw roztarliśmy na jednolitą masę  biały twarożek z wędzona rybą – makrelą, potem dodaliśmy 2 łyżki majonezu, 1 drobno pokrojoną cebulę. Gotową pastę nakładaliśmy na kromeczki pieczywa i ozdabialiśmy żółtą papryką, pomidorem, rzodkiewką, jajkiem, zielonym szczypiorkiem, keczupem i ziarenkami pieprzu. Niektóre kanapeczki wycinaliśmy    w kształcie rybek. Wyglądały niezwykle kolorowo i smakowicie. Każdy zuch z łatwością może wykonać takie kanapki.  
   Nasze kanapeczki - rybeczki  będą  w hufcowej książce kucharskiej gromad zuchowych.                                                                               

                                                        Opiekun gromady – drużynowa  Z. Madej  i zuchy 


11:05, superbuda , Zuchy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka