Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

Literacko

środa, 24 kwietnia 2013

Niegdyś był sobie Wielki Michał Bananowaskórka. Spotkał on Wielką Karolinę S. Razem stworzyli Ziemię. Obydwoje lubili jeść czekoladę, więc góry Tatry były z czekolady, a ich najwyższy szczyt to truskawkowa pianka.

Pewnego słonecznego dnia przyleciał kosmita o nazwie Bartuś Tupiącykrasnal. Był on zagrożeniem dla Ziemi. Chciał ją zniszczyć, lecz przybiegła jej na pomoc bogini Kinia Pięknapani ze swoją przyjaciółką panną Justyną Długowłosą. Pokonały one kosmitę. Nasza Ziemia jest kolorowa, ponieważ Bartuś Tupiącykrasnal tak się przestraszył przyjaciółek, że aż zwymiotował kolorowymi cukierkami. Oto cała historia o powstaniu Ziemi.

 *** 

Na początku nie było nic oprócz małego, maleńkiego światełka. Było ono koloru wszystkich barw, jakie teraz są na całym świecie. Światełko to rosło bardzo, ale to bardzo powoli. Po upływie około miliarda lat światełko zmieniło się w olbrzymią kulę.

Wokoło powstawały maleńkie, świecące kropeczki, ale tym razem nie rosły, tylko trochę świeciły na kolor złoty. Były to gwiazdy. Tylko dziewięć z nich się bardzo rozrosło. Tak powstał Układ słoneczny.

Na jednej z nich - czyli na planecie Ziemia powoli, tak same od siebie, powstawały lądy i ogromna ilość wód. Z gwiazd spadały miliony rzeczy, bez których człowiek nie dałby rady żyć, a także zwierzęta, rośliny, cała przyroda. Na końcu z gwiazd opadali wolno ludzie. Tak właśnie powstał caluteńki świat. 

***

 Jak zaczarowana pani Pasterak stworzyła świat? Na początku nalała do miski czekoladę i mleko. Ulepiła to w małą kulkę i nazwała Ziemią. W małą dziurkę włożyła pompkę do roweru i pompowała do ogromnego kształtu. Następnie ulepiła inne planety tak jak Ziemię. Z mleka i bitej śmietany stworzyła białe chmury, a czarne z błota; deszcz chyba z kamieni i piasku, bo nie wiadomo dokładnie. Słońce i Księżyc ulepiła z gliny. Słońce nagrzała, ale nie wiadomo jak. Wyczarowała rośliny i drzewa. Pod koniec stworzyła ludzi z gliny, tylko ciekawe dlaczego czasem łamią im się kości? Tak oto według mnie powstał świat. 

***

 Na początku żył malutki Bartuś i wielka butelka pepsi-coli. Któregoś dnia zawiał wielki wiatr, bo bogini Hera (a w tajemnicy wam powiem, że to była mała cichutka Madzia K.) zeszła na Ziemię i wylała butelkę pepsi-coli na małego Bartka. Cała butelka pepsi zalała globus. Ale Bartek postanowił ocalić Ziemię. Wziął wiadra i wybrał wodę z Ziemi na Marsa. Zobaczył to Zeus (Mikołaj P., również po kryjomu) i kazał mu pić tę wodę za karę. Bartek pił, pił, pił, aż stał się taki gruby jak Ziemia, więc odepchnął pepsi-colę i on stał się Ziemią. Mamy teraz kolorową Bartko-Ziemię, ponieważ miał niebieską koszulę w zielono-żółte plamy. 

 ***

Moim zdaniem, kiedy na świecie nic nie było, światem rządziły siły ciemności. Pojawił się wtedy dobry duch, który lubił słodycze i pomyślał: "Co by było, gdyby wszędzie byłe lody, cola, bita śmietana?". Pomyślał i wyczarował na Ziemi wulkany, z których wylewała się cola, rzeki pełne coli, a chmury z bitej śmietany i góry z lodów w różnych smakach.

***

Na początku nic nie było, tylko pył, który latał w nieważkości. Od czasu do czasu leciał koszyczek i zbierał pył. Aż tu nagle pojawił się pan Tik Tak o imieniu Ta Ta Ta Bartek, który kierował czasem. Pewnego dnia jego zegar się rozbił i powstał głośny wybuch jak miliony bomb atomowych i tysiąc wybuchów super nowych. Tyle że po wybuchu powstała Ziemia.

***

Na początku Ziemia znajdowała się na lodach. Później przeszedł kotek i zaczął bawić się Ziemią, myśląc, że to kulka do zabawy. Ziemia spadła przez okno, spadła na trawę i toczyła się, toczyła się, aż znalazła się z Las Vegas. Po roku znudziło się jej Las Vegas i wybrała się do restauracji. Ziemia zamówiła wszystko z karty po dwa razy, w końcu nic nie jadła od roku, więc gdy tak jadła i jadła, zaczęła rosnąć i rosnąć, aż w końcu stała się prawie tak wielka jak Słońce. Później znalazł ją król Julian i nazwał Ziemią, ale opanowały ją "człowieki". Właśnie tak powstała Ziemia.

 

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka