Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

Wolontariat

sobota, 13 grudnia 2014

   Po trzech tygodniach od ogłoszenia kończy się akcja „Szlachetna paczka”. W piątek 12. grudnia br. przynoszone przez Was dary dostarczyliśmy do wolontariuszy, którzy w sobotę 13.12.2014 r. przekażą je wybranej przez nas Rodzinie. 
 Nie przypuszczaliśmy, że uda nam się stworzyć aż 28 pakunków różnej wielkości. Ilość przynoszonych przez Was rzeczy przeszła nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do spełnienia marzeń Rodziny: pani dyrektor, uczniom, rodzicom, nauczycielom. Specjalne podziękowania kierujemy do pracowników Urzędu Miejskiego w Zatorze, bo dzięki nim udało się spełnić marzenie Rodziny o nowym odkurzaczu. Serdeczny uśmiech kierujemy w stronę  pana Romana Kołodziejczyka           za dostarczenie pakunków do magazynu w Wadowicach. Przy pakowaniu darów                i kodowaniu paczek pracowali wolontariusze, zuchy i nauczyciele, którym towarzyszyła świąteczna radość z niesienia pomocy Rodzinie. 
  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów podzielimy się dobrem i sercem. 

                                                                   Opiekun wolontariatu - p. Anna Kruk

sobota, 29 listopada 2014

  W piątek 28 listopada br. cztery wolontariuszki z naszej szkoły: Weronika, Wiktoria, Marzena i Linda zawiozły dary do Domu Samotnej Matki w Wadowicach, który prowadzą siostry zakonne. W ciągu prawie miesiąca zebrałyśmy bardzo dużo słodyczy i środków czystości dla kobiet oraz dzieci.
  Zostałyśmy serdecznie przyjęte przez siostry zakonne, a także mieszkanki Domu Samotnej Matki w Wadowicach. Dzisiaj poczułyśmy się wyjątkowo, bo pomaganie sprawia przyjemność.
  Jesteśmy bardzo wdzięczne tym, którzy z chęcią włączyli się do tej akcji. Dzięki Wam mogłyśmy sprawić sporo radości i przywołać uśmiech. 

                                                                            Cztery dzielne  wolontariuszki 


   W czwartek 27 listopada  w naszej szkole zapachniało domowym ciastem. Wolontariusze przygotowali na dzisiejszy dzień domowe wypieki, aby wspierać działania szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Pyszne wypieki rozeszły się w ciągu kilku chwil.

                                                                Opiekun wolontariatu - p. Anna Kruk


niedziela, 09 listopada 2014

    W poniedziałek 3 listopada br. przekazaliśmy pierwszą powakacyjną partię przyniesionych przez Was zakrętek. W ciągu dwóch miesięcy uzbieraliśmy ponad cztery duże worki. Przygotowaniom worków do przekazania mamie Pauliny, której pomagamy już od ponad dwóch lat, towarzyszyło dużo śmiechu i szum przesypywanych zakrętek. Czekamy na następne i dziękujemy!

 
1 , 2
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka