Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
poniedziałek, 03 grudnia 2007

Andrzejki

Dnia 29.11.2007 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Została ona zorganizowana przez samorząd uczniowski i składała się z dwóch części. Dzieci klas „0”-III podstawówki zaczęły swoja zabawę już o godzinie 15.00.Wszyscy chętnie się bawili i brali udział we wróżbach, jakie przygotowały dziewczęta z samorządu uczniowskiego. Chłopcy cieszyli się, gdy z wróżby wynikało, że w przyszłości wyjdą za mąż; mniej zadowoleni byli słysząc, że resztę swojego życia spędzą jako księża. Dziewczynki, podobnie, niechętnie dowiadywały się, że zostaną starymi pannami – niejedna odchodziła od stolika ze zmartwioną miną. Ale na szczęście w naszych wróżbach nie zabrakło pocieszeń. Otóż każda z dziewczynek miała możliwość wywróżenia sobie imienia mężczyzny bliskiego jej sercu. Po magii wróżb andrzejkowych przyszedł czas na dalszą zabawę i wybór króla oraz królowej balu. Wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki tego konkursu. Okazało się, że najwięcej serduszek-głosów otrzymała uczennica klasy III Daria Kajfasz i jej kolega z klasy Patryk Adamik. Laureaci otrzymali korony i razem zatańczyli wspólny taniec. Potem wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez panie z komitetu rodzicielskiego.

O godzinie 17.00 starsi uczniowie i młodzież naszej szkoły zebrali się na dyskotece andrzejkowej. Wszyscy chętnie się bawili i tańczyli. Dyskoteka dobiegła końca o godzinie 20.00. Chyba każdy wspomina ją miło i wesoło.

I w taki oto sposób w naszej szkole uczczono ANDRZEJKI. Myślę, że pozostaną długo w naszej pamięci. Teraz przyszedł czas na oczekiwanie Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia, które zawitają do nas już za trzy tygodnie.

Autorka: Klaudia Adamik

Klasa I

W grudniu czeka Was więcej zabawy niż nauki. Wyjeżdżając do fabryki bombek w Krakowie pamiętajcie o tym, żeby żadnej nie stłuc. Słuchajcie swojej wychowawczyni i postarajcie się, aby była z Was dumna.

Klasa II

Ten miesiąc przyniesie Wam dużo radości. Będziecie mieli dużo okazji do odkrycia swoich ukrytych talentów. Bądźcie grzeczni, bo nie otrzymacie prezentu od św. Mikołaja!

Klasa III

Grudniowa atmosfera będzie Wam sprzyjać do nauki. Chętnie będziecie się podejmować dodatkowych zadań i zostaniecie za to odpowiednio nagrodzeni.

Klasa IV

Wasze świetne przygotowanie do lekcji i błyskotliwe wypowiedzi sprawią, że nauczyciele Was docenią. Pani od historii w tym miesiącu będzie od Was wymagać więcej, ale nie martwcie się, ponieważ będziecie mieć przez to lepsze oceny i będziecie wiedzieć więcej.

Klasa V

Musicie się „zabrać” za naukę. Czeka Was dużo niezapowiedzianych kartkówek. Wystarczy tylko, że w siebie uwierzycie i na pewno sobie poradzicie!

Klasa VI

Grudzień w przeciwieństwie do innych miesięcy okaże się dla Was luźny i będziecie mieli okazje odpocząć, ale zdarzy się tez kilka pracowitych dni. Wyjeżdżając do teatru uważajcie na piratów, którzy mogą Was porwać!!

Klasa I gimnazjum

Dziwny zbieg okoliczności sprawi, że pewien surowy nauczyciel wreszcie Was doceni. Zaglądajcie chętniej do książek, które są źródłem wiedzy. Może odnajdziecie swój ukryty skarb na jakiejś bezludnej wyspie.

Klasa II gimnazjum

Bądźcie uważni na lekcjach, szczególnie na matematyce. W tym miesiącu rozwiąże się większość problemów w Waszej klasie. 6 grudnia zaglądnijcie pod poduszki, bo może św. Mikołaj obdaruje Was jakimś prezentem.

Klasa III gimnazjum

Przygotujcie się dobrze do sprawdzianów, bo w tym miesiącu czeka Was ich dużo. Za niedługo jednak będziecie mogli się odstresowac i odpocząć. Każdego z Was czeka miła niespodzianka. Skończycie ten rok z uśmiechem na twarzach.

Autorki: Patrycja Brombosz, Natalia Baca

08:42, superbuda , Humor
Link Komentarze (4) »
1 ... 101
 
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka