Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
wtorek, 21 lutego 2017

    Uroczystość z okazji Dnia Seniora odbyła się w ostatnią niedzielę stycznia w Domu Ludowym w Graboszycach.
     Ku naszej radości z zaproszenia skorzystało wiele babć i dziadków, którzy przybyli podziwiać na scenie swoje wnuczęta. Przedstawienie podzielone było na dwie części - pierwsza jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, druga - karnawałowa. Najmłodsi zaprezentowali jasełka, a zespoły wokalne uświetniły tę część występu utworami świątecznymi. W drugiej części uczniowie klas II i III rozbawili publiczność inscenizacjami wierszy "Na straganie" i "Rzepka" oraz odśpiewali babciom i dziadkom specjalne na tę okazję piosenki. Miłym prezentem stał się koncert akordeonowy w wykonaniu ucznia klasy I gimnazjum – Bartosza Cichonia. Szkolni tancerze  wcielili się tym razem w piratów i dzikie koty.

p. Anna Skawińska20:00, superbuda
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 sierpnia 2016

    6 czerwca rozpoczęła się dwudniowa wycieczka do Wrocławia z udziałem klas 6 i 1-3 gimnazjum wraz z opiekunami. Już od samego rana w autobusie pan przewodnik opowiadał nam o miejscach, które zobaczymy i trasie, którą pokonamy, aby dotrzeć do celu.
    Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w kościele św. Macieja – pięknej gotyckiej budowli. Szczególną uwagę zwróciliśmy na jedyny obraz, jaki znajdował się w tej świątyni. Reszta malowideł została w nim umieszczona bezpośrednio na ścianach.
     Następnie udaliśmy się do budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieliśmy okazję wejść do środka słynnej Auli Leopoldina, którą zdobiły piękne obrazy i freski. Nie byliśmy w stanie ogarnąć wzrokiem niezliczonych detali oraz doskonałych barokowych ornamentów.
    Po wyjściu z sali chodziliśmy po ulicach Wrocławia. Bardzo spodobał nam się Most Tumski, inaczej zwany Mostem Miłości. Jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w tym mieście, na którym są umieszczone kłódki z inicjałami osób zakochanych.
    Ostatnim punktem programu w tym dniu było zobaczenie Hali Stulecia. Bezpośrednio jest ona połączona z fontannami położonymi w malowniczym parku Szczytnickim. Pokaz wodny, który mieliśmy okazję tam obejrzeć, odbywał się w rytm znanej melodii z filmu Star Wars.
    Po wyczerpującym oraz pełnym przeżyć dniu poszliśmy do pensjonatu, gdzie każdy mógł zająć swój pokój i odpocząć.

                                                                    Justyna Klimek - uczennica klasy I gimnazjum

     7 czerwca pojechaliśmy obejrzeć cykloramiczny obraz pt. Bitwa pod Racławicami, który został namalowany w latach 1893–1894 przez zespół artystów pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Podczas patrzenia na to niezwykłe dzieło słuchaliśmy historii z nim związanej opowiadanej przez lektora.
   Następnie poszliśmy do ZOO oraz Afrykarium. Mogliśmy tam zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Obserwowaliśmy też zachowanie ryb, a także innych stworzeń. Bardzo spodobały nam się pingwiny, żyrafy i lemury.
    Na samym końcu pojechaliśmy na Sky Tower, gdzie z 49 piętra mieliśmy okazję podglądnąć z góry piękny Wrocław. Widok zrobił wrażenie na każdym z nas! Potrafiliśmy nawet wskazać miejsca, które odwiedziliśmy.
    W drodze powrotnej wymienialiśmy się wrażeniami z tej wycieczki. Sądzę, że każdemu się podobały te dwa wspólnie spędzone dni, ponieważ Wrocław to prawdziwa polska perełka architektoniczna. To także miasto baśniowe, bowiem na każdym kroku mogliśmy spotkać krasnale, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci… .

                                                              Magdalena Wojtyła - uczennica klasy I gimnazjum

 niedziela, 03 lipca 2016

    15 czerwca 2016 r. siedemnastu kandydatów na zuchów przystąpiło do obietnicy zuchowej. Na tę uroczystość zostali zaproszeni rodzice, pani dyrektor i namiestnik zuchowy hufca Wadowice druhna - Monika Glanowska.
   Spotkanie przygotowała drużynowa - p. Zofia Madej, a pomagali przy niej harcerze z drużyny „Cztery żywioły” wraz z drużynową - p. Marią Smreczyńską. Wszystko odbywało się w sali gimnastycznej.
   Na samym początku wmaszerowały zuchy, śpiewając swoją piosenkę „Maszerują zuchy lasem”. Następnie przedstawiły prawo zucha. Po tym odbyła się próba wiedzy. Zuchy zostały podzielone na 2 drużyny: czerwonych i niebieskich. Wszyscy w  odpowiednim porządku odpowiadali na różne pytania. Kolejną konkurencją było ułożenie z puzzli znaczka zucha. Później dzieci miały kolejne wyzwania, np.  łapanie do ręki ślimaka, obieranie mandarynki, składanie śpiwora i pokonywanie toru przeszkód. Uczestnicy przeszli próby wspaniale. Na koniec uroczyście złożyli obietnicę zuchową i druhna Monika wręczyła wszystkim znaczek zucha. Potem wszystkim podziękowała i obdarowała zuchów słodkościami.
  Spotkanie zakończyło się wspólnym kręgiem wokół ogniska i puszczeniem iskierki braterstwa i przyjaźni.

                                                                                                Zuch - Madzia Meus
14:17, superbuda , Zuchy
Link Dodaj komentarz »

     18 maja br. przeżyłam niesamowitą przygodę. Miała ona miejsce w uroczym „ Miasteczku Galicyjskim" - sektorze Sądeckiego Parku Etnograficznego - będącym rekonstrukcją galicyjskiej zabudowy z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie tutaj, w ratuszu, odbywał się finał XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.
   W kameralnej sali, przepięknie udekorowanej na tę okazję, było tłoczno. Wypełniali ją uczestnicy, nauczyciele, rodzice, a nawet - jak w moim przypadku - dziadkowie. Na scenie prezentowali się kolejni wykonawcy. Ja miałam wystąpić jako 11 z kolei. Wsłuchiwałam się w interpretację moich kolegów, a jednocześnie czułam, że towarzyszą mi coraz silniejsze emocje. Wreszcie zapowiedziano mój występ. Przemierzałam salę z bijącym szybciej sercem. Stanęłam na wprost jurorów i widowni, i ... nagle cały stres zniknął. Zaprezentowałam fragment „Opowieści z Narnii" C. S. Lewis'a i „Dziaberliadę" w tłumaczeniu S. Barańczaka. Gdy recytowałam wiersz, widziałam, jakie emocje towarzyszą jurorom: jedna z pań otarła ukradkiem łzę, a pan słuchał mnie - podobnie jak cała widownia - z ogromnym skupieniem. Rozległy się gromkie brawa. Byłam z siebie zadowolona.
  A potem? Następnie nadeszła już ta chwila! Jakież było moje ogromne zdumienie,
a jednocześnie radość, gdy ogłoszono, że zdobyłam I miejsce w konkursie! Nagrody, słowa uznania i wielka radość mojej babci, która wyściskała mnie z całych sił.
   Ten dzień zostanie na zawsze w mojej pamięci. Nigdy go nie zapomnę.

                                                                      Zuzanna Balonek - kl. IV


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 101
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka