Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
Blog > Komentarze do wpisu

Dzień Seniora Graboszyce 2016

      17 stycznia 2016 r. w Domu Ludowym w Graboszycach odbył się Dzień Seniora.
Na uroczystość zostali zaproszeni dziadkowie i babcie naszych uczniów z różnych miejscowości oraz seniorzy z Graboszyc. Przybyło wielu gości, m.in. współorganizator uroczystości - Burmistrz Zatora –  pan Mariusz Makuch oraz jego żona, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zatorze – pan Stanisław Orlicki, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury     w Zatorze - pani Elżbieta Mostowik, a także Sołtys Graboszyc – pan Józef Semik z małżonką.
    Na początku przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie z klas I - III zaprezentowali wspaniałe przedstawienie pt. „Calineczka”. Nie zabrakło pięknych strojów oraz dekoracji. Dzieci bardzo wczuły się w rolę młodych aktorów - cudownie tańczyły, śpiewały, dlatego zgromadzona publiczność była zachwycona. Kolejnym punktem programu okazał się występ dwóch grup tanecznych z naszej szkoły, których opiekunką jest pani Anna Skawińska. Dobra zabawa towarzyszyła więc oglądaniu „Walki dobra ze złem” oraz „Eleganckiego przyjęcia”. Na twarzach naszych drogich seniorów wciąż gościły uśmiech          i zadowolenie. Następnie mogliśmy usłyszeć zapadające w pamięć, a także wpadające w ucho piosenki. Przy następujących słowach z utworu pt. „Tolerancja” nasi goście mieli okazję do radosnych i wzruszających wspomnień:
„Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać,
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać.”
       Na zakończenie Pani Dyrektor – Bogumiła Chmielowska, Burmistrza Zatora – pan Mariusz Makuch, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zatorze – pan Stanisław Orlicki oraz Sołtys Graboszyc – pan Józef Semik złożyli wszystkim ukochanym seniorom życzenia.
       Był też  moment na wręczenie im podarunków, a także poczęstunek, który przygotowały mamy naszych uczniów z Rady Rodziców przy Zespole Szkół                     w Graboszycach.
     Dzień Seniora to szczególne święto. Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować naszym gościom za mądrość oraz miłość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.  

 wtorek, 26 stycznia 2016, superbuda

Polecane wpisy

  • Dzień z Technologią w naszej szkole

    10 listopada br. w naszej szkole odbył się Dzień z Technologią. Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z opiekunami zaprezentowali swoim kolegom z gimnazjum oraz ze

  • Noc Naukowców Kraków 2015

    25.09.15r wszystkie klasy gimnazjum pojechały do Krakowa na Noc Naukowców. Pierwszym celem naszej wycieczki był Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosow

  • „Możliwości ludzkiego organizmu”

    16 września przybyła do nas niecodzienna osobowość. Zebraliśmy się na sali gimnastycznej o 9.30, usiedliśmy w ławkach i czekaliśmy ze zniecierpliwieniem. Nagle

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka