Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
Blog > Komentarze do wpisu

Dzień z Technologią w naszej szkole

  10 listopada br. w naszej szkole odbył się Dzień z Technologią. Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z opiekunami zaprezentowali swoim kolegom z gimnazjum oraz ze szkoły podstawowej możliwości wykorzystania Technologii Informacyjno - Komunikacyjnej do nauki języków obcych.
   Klasa II gimnazjum podzieliła się na grupy. Każda wyszukała i opracowała w domu ciekawe strony internetowe, programy oraz aplikacje, za pomocą których w każdej chwili i miejscu można uczyć się słówek, poznawać gramatykę, doskonalić umiejętność słuchania oraz pisania w języku obcym.
   Uczniowie wykonali również plakaty informujące o terminie i miejscu wydarzenia. Niektóre z nich powstały w programie Paint. Aby konsultować się z nauczycielami oraz pozostałymi członkami grupy, utworzone zostały specjalne grupy na portalu społecznościowym Facebook.
    W dniu wydarzenia uczniowie klasy II przedstawili krótkie prezentacje swoich aplikacji, pokazali pozostałym uczniom, w jaki sposób można je zainstalować i opisali, jak wykorzystywać do nauki. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. W tym dniu wszyscy przynieśli do szkoły smartfony i tablety, więc każdy uczeń miał okazję wypróbować nowo poznaną aplikację. A były to między innymi strony internetowe do nauki słownictwa: angielskie słówka.pl, my word book 2, duolingo, ling ling, elector, busuu, niemieckie słówka.pl, programy wspomagające umiejętność słuchania oraz pisania: english attack, lyrics training, voki, a także z ćwiczeniami gramatycznymi: learning apps.
     Uczniowie z zaciekawieniem słuchali swoich starszych kolegów i i krok po kroku poznawali nowoczesne narzędzia ułatwiające naukę języków obcych. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Dodatkową atrakcją był konkurs z użyciem kodów QR. Za rozszyfrowanie i wykonanie zadania uczniowie otrzymywali ocenę z aktywności.
   Wszyscy zgodnie uznali to wydarzenie za atrakcyjne i zachęcające do używania technologii informacyjno - komunikacyjnej na co dzień.

                                                                         p. Maria Smreczyńska


 

 niedziela, 22 listopada 2015, superbuda

Polecane wpisy

  • Dzień Seniora Graboszyce 2016

    17 stycznia 2016 r. w Domu Ludowym w Graboszycach odbył się Dzień Seniora. Na uroczystość zostali zaproszeni dziadkowie i babcie naszych uczniów z różnych miejs

  • Noc Naukowców Kraków 2015

    25.09.15r wszystkie klasy gimnazjum pojechały do Krakowa na Noc Naukowców. Pierwszym celem naszej wycieczki był Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosow

  • „Możliwości ludzkiego organizmu”

    16 września przybyła do nas niecodzienna osobowość. Zebraliśmy się na sali gimnastycznej o 9.30, usiedliśmy w ławkach i czekaliśmy ze zniecierpliwieniem. Nagle

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka