Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
Blog > Komentarze do wpisu

„Możliwości ludzkiego organizmu”

       16 września przybyła do nas niecodzienna osobowość. Zebraliśmy się na sali gimnastycznej o 9.30, usiedliśmy w ławkach i czekaliśmy ze zniecierpliwieniem.
        Nagle przyszedł pan Stanisław - współreżyser wielu filmów, które można było zobaczyć w telewizji. Przedstawił nam historię Juriego - kilkukrotnego zdobywcy tytułu „człowieka mistrza". Dopowiedział także, że pan Ziniewicz przybędzie następnego dnia, aby pokazać nam swoje możliwości.
        Zgodnie z obietnicą zaszczycił nas swoją obecnością. Na początku pokazał zapierający dech w piersiach pokaz. Mistrz owinął bowiem wokół swojej szyi metalowy pręt. Potem chodził po ostrych szkłach z dodatkowym obciążeniem. Człowiek ten potrafił utrzymać na sobie nie tylko dziesięciu ludzi, jak nam to zaprezentował, ale nawet dwutonową ciężarówkę - o czym poinformował nas pan Stanisław. Na koniec pokazu „Możliwości ludzkiego organizmu” Jurij przeszedł po ostrych jak brzytwa mieczach.
         Po półtoragodzinnych przeżyciach pożegnał się z nami i opuścił nasze skromne progi. Wszyscy wróciliśmy do klas z uśmiechem na twarzach.

                                        Magdalena Kokoszka i Justyna Klimek - uczennice klasy II gimnazjum

„Pokaz pod tytułem ,,Możliwości  ciała ludzkiego" bardzo mi się podobał. Nigdy nie widziałem takiego pokazu i na pewno nigdy go nie zapomnę. Do tej pory jestem pełen podziwu, jak ten człowiek potrafił wykonać takie niesamowite rzeczy”.

                                                                                 Adrian, kl. III G                           

„Najbardziej z pokazu "Możliwości organizmu ludzkiego" podobał mi się numer, w którym Pan Jurij Zieniewicz położył się na potłuczonym szkle, następnie położył na klatkę piersiową dużą deskę i kazał wejść na nią kilku nauczycielom oraz uczniom. Nie mogłam uwierzyć, że ten Pan wytrzyma nacisk na ciało równy 800 kg, ale tak się stało. Warto było pójść na ten pokaz i zobaczyć, jak człowiek jest w stanie zapanować nad własnym ciałem”.    

                                                                                       Gabriela, kl. III G

„Występ Jurija Ziniewicza, według mnie, był bardzo ekscytujący. Rzeczy które wykonywał
 momentami były zaskakujące, śmieszne, a chwilami zapierające dech w piersiach.
Ja osobiście odebrałam występ bardzo pozytywnie i chętnie obejrzałabym go po raz drugi”.  

                                                                                       Monika, kl. III G

„Podczas pokazu "Możliwości ludzkiego organizmu" największe wrażenie zrobił na mnie numer, gdy Jurij Ziniewicz położył się na potłuczonym szkle, a na nim umieszczono ponad 800 kg ciężaru. Zadziwiło mnie to, iż z wyglądu niepozorny mężczyzna, ma w sobie tyle siły
i energii, aby wykonać tak niebezpieczny numer i wyjść z tego bez żadnych obrażeń”.

                                                                                        Wiktoria, kl. III G

„W przedstawieniu najbardziej zaimponowała mi odwaga, z jaką Pan Jurij wykonywał niebezpieczne sztuczki. Podobał mi się trik, w którym mężczyzna leżał na roztłuczonym szkle. Na jego klatce piersiowej położono podest, na który weszli wszyscy nauczyciele i 4 uczniów. Duże wrażenie zrobiło na mnie też to, jak bohater występu położył się na gwoździach,  po czym położono na nim kowadło i uderzano w nie młotem,  a na jego plecach nie było najmniejszego śladu gwoździ”.
                                                                                        Weronika, kl. III G
niedziela, 27 września 2015, superbuda

Polecane wpisy

  • Dzień Seniora Graboszyce 2016

    17 stycznia 2016 r. w Domu Ludowym w Graboszycach odbył się Dzień Seniora. Na uroczystość zostali zaproszeni dziadkowie i babcie naszych uczniów z różnych miejs

  • Dzień z Technologią w naszej szkole

    10 listopada br. w naszej szkole odbył się Dzień z Technologią. Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z opiekunami zaprezentowali swoim kolegom z gimnazjum oraz ze

  • Ślubowanie klasy I

    1 września to dzień niezwykle ważny, zwłaszcza dla tych, którzy idą do szkoły po raz pierwszy. Jednak „pełnoprawnymi” uczniami stają się oni dopiero

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka