Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
Blog > Komentarze do wpisu

Sukces naszych uczniów w piłce nożnej!

17 i 19 września 2014 roku na boisku „Orlik" w Palczowicach odbyły się gminne turnieje piłkarskie „O Puchar Donalda  Tuska". Rozgrywano je w dwóch kategoriach wiekowych:
dla chłopców i dziewczyn z roczników 2003/2004 oraz 2001/02. Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje.
17 września (w środę) rywalizowały młodsze roczniki. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych, wygrywając cały turniej i awansując do dalszej rundy rozgrywek. Prym             w drużynie wiedli uczniowie klasy V, m.in. Kamil Łaziński oraz autor aż 6 bramek - Bartek Miętka. Dobrze zaprezentowała się także drużyna dziewcząt, zajmując w turnieju drugie miejsce.
Dwa dni później w pięknym słońcu i optymalnej do gry temperaturze swoje mecze rozgrywały dziewczyny i chłopcy z klas VI szkoły podstawowej i I gimnazjum. Tym razem górą nad pozostałymi szkołami w gminie były dziewczyny, pokonując we wspaniałym stylu drużynę z Podolsza i remisując bezbramkowo z o wiele liczniejszą szkołą z Zatora. Chłopcy po dobrej grze nie sprostali w pierwszym spotkaniu rówieśnikom z Podolsza, natomiast drugi mecz - to już popis ekipy z Graboszyc, która w pięknym stylu pokonała piłkarzy       z Zatora aż 4:1, zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju. Dziewczyny już              w poniedziałek rozegrały kolejną rundę turnieju w  Skawinie.
Na obu turniejach panowała sportowa atmosfera, a uczniowie zostali nagrodzeni przez animatora „Orlika" drobnymi upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

                                                                                             mgr Michał Romańskiśroda, 24 września 2014, superbuda

Polecane wpisy

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka