Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
Blog > Komentarze do wpisu

Młodzi głosują

     19 maja 2014 r. w wielu szkołach w Polsce przeprowadzane były młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję poznać zasady głosowania, a także wyrazić swoje poglądy. 
      Projekt ogłoszony  przez Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany był również      w naszej szkole. Dzisiejsze głosowanie było podsumowaniem działań podjętych przez zgłoszoną do projektu grupę gimnazjalistów. Należeli do niej: Gabriela Wojtyła, Damian Babiński, Marzena Adamik, Daria Twardowska i Szymon Gębacz. Uczniowie ci przygotowali lekcje dotyczące struktury i działania Parlamentu Europejskiego, zasad głosowania, ugrupowań politycznych funkcjonujących w PE. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka przybliżająca wszystkim uczniom informacje dotyczące Parlamentu Europejskiego oraz zasad głosowania.
   Komisję Wyborczą w naszej szkole tworzyli: przewodnicząca: Marzena Adamik, zastępca: Natalia Dyrda, sekretarz: Szymon Gębacz, członkowie: Gabriela Twardowska i Jakub Płecki.
 Wybory odbywały się w przygotowanej do tego celu sali. Uczniowie po okazaniu dokumentu tożsamości i podpisaniu odbioru karty do głosowania, z zachowaniem zasad tajności mieli możliwość dokonać właściwego, według nich, wyboru. A potem karta do głosowania wędrowała do urny wyborczej.
   Po młodzieżowych wyborach komisja wyborcza zliczyła głosy, sporządziła protokół           i wpisała go do specjalnego formularza w aplikacji zliczającej głosy, która znajduje się na platformie internetowej CEO. Wyniki głosowania uczniów gimnazjum ogłoszone zostały na gazetce ściennej na korytarzu szkolnym.
  Koordynatorem realizacji projektu była Anna Kruk – nauczycielka wiedzy                      o społeczeństwie.

 
                                                                                                  mgr Anna Kruk


wtorek, 20 maja 2014, superbuda

Polecane wpisy

  • Dzień Seniora Graboszyce 2016

    17 stycznia 2016 r. w Domu Ludowym w Graboszycach odbył się Dzień Seniora. Na uroczystość zostali zaproszeni dziadkowie i babcie naszych uczniów z różnych miejs

  • Dzień z Technologią w naszej szkole

    10 listopada br. w naszej szkole odbył się Dzień z Technologią. Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z opiekunami zaprezentowali swoim kolegom z gimnazjum oraz ze

  • Noc Naukowców Kraków 2015

    25.09.15r wszystkie klasy gimnazjum pojechały do Krakowa na Noc Naukowców. Pierwszym celem naszej wycieczki był Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosow

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka