Internetowa gazetka uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach
Blog > Komentarze do wpisu

Aktywne przerwy

         W ramach Ogólnopolskiej Akcji  „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach  Szkoły w Ruchu  odbywają się w naszej szkole aktywne przerwy dla dzieci młodszych.Polegają one na tym, że ogłaszamy np. „Dzień hula – hop”. Dzieci klas młodszych zbierają  się na sali gimnastycznej i ćwiczą umiejętność kręcenia kółkiem. Po kilku takich przerwach organizujemy współzawodnictwo między klasami i wybieramy osoby, którym udało się najdłużej kręcić kółkiem. Dzieci nagradzamy drobnymi upominkami.

      Następnie ogłoszony został „Dzień skakanki”. Dzieci ponownie zbierały się na sali gimnastycznej, na której organizowaliśmy zabawy ćwiczące umiejętność skakania na skakance. Potem odbyło się  współzawodnictwo między klasami. Przerwy ze skakanką cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

            Kolejnym ogłoszonym dniem był  „Dzień z chustą”. Sprawił on wszystkim dzieciom dużo radości. Była to wesoła i aktywna forma  zabawy dla wszystkich uczniów. Doskonaliła  koordynację ruchową, rozwijała umiejętność współdziałania w grupie.

  „Dzień żonglowania piłeczkami”. Podczas kilku kolejnych przerw dzieci podrzucały kolorowymi piłeczkami możliwie jak najwięcej razy. Wśród uczniów wywiązała się wesoła zabawa, ale również rywalizacja o zwycięstwo. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem próbowały zdobywać umiejętność  żonglowania piłeczkami, dlatego nadal będziemy się bawić i ćwiczyć tę umiejętność.

                                                                                                       mgr Z. Madej


piątek, 14 marca 2014, superbuda

Polecane wpisy

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl statystyka